wtorek, 8 września 2015

Przedszkolne wątpliwości

Staś: Mamo ale w przedszkolu jest dłuuugo, ..i dzieci płaczą
długo Ciebie nie ma
M: No tak, ale ja pracuję, a w przedszkolu jest przecież fajnie
S: Ale wiesz, jak ja tam śpię, to ty też możesz się wtedy przespać w domu (w domu kładłam się na drzemkę w swoim łóżku i mówiłam, że też się zdrzemnę, a czasem naprawdę to robiłam :P)Na trzeci dzień  rano Staś zwątpił.. mówi:
S: Idę dziś do przedszkola?
M: Tak
S: Muuuszę?
M: Tak
S: przecież już byłem wczoraj..taka sytuacja
byłem- zaliczyłem to co koniec?


Po tygodniu- rano:
Mamo w przedszkolu jest długo buuuuuuuuuuu

..po 10 minutach poszedł z uśmiechem

a pani chwali go, że jest bardzo samodzielny i uwaga , uwaga- dla mnie nowość (po Tomku) : wszystko je! pięknie i mu smakuje wszystko!
ale to Staś przecież :)

ostatnio jadł u znajomych sałatkę śledziową :P bo chciał spróbować i poprosił o dokładkę

3 komentarze:

 1. Będąc w przedszkolu na pewno czuję się dobrze i jest zadowolony. Czasem trudne mogą być tylko momenty wyjścia z domu. U nas tak było, a potem syn jak już był na miejscu to się świetnie bawił i nie myślał o domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staś musi się przyzwyczaić do długiej rozłąki, do tej pory był wiecznie z mamusią :) i to niesamowite, że nie przeżywa teraz rozstania płacząc właśnie, tylko bez histerii przedszkolnej w domu pertraktuje i sie buntuje. W przedszkolu jest ok,nawet zapytany- odpowiada- że jest fajnie, miło, wspaniale i w ogóle, tylko długo. Ale jego mina - rozzalenia na mój widok gdy go odbieram :/ i od razu mówi- "już się uspokoiłem" ( że niby on taki poważny i "dorosły" ale warga drży. Jest uroczy i dzielny!

   Usuń
 2. Wszelkie wątpliwości zarówno ze strony dzieci jak i rodziców są jak najbardziej uzasadnione, jednak większość dzieci po czasie uwielbiać chodzić do przedszkola - to naprawdę rozwija dziecko, gdy może bawić się i integrować z innymi dziećmi :) Każdy z nas powinien to przejść!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...