piątek, 9 października 2015

Jesienna mandala 2015

mama i Staś się relaksowali...

Korzyści z tworzenia mandali:
 • rozwija wyobraźnię (kreatywna edukacja),
 • pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji,
 • pozwala wyrazić uczucia, lęki i myśli,
 • rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
 • pomaga się wyciszyć i zrelaksować.

7 komentarzy:

 1. Doskonały pomysł w czasie jesiennych spacerów. Zabawę można połączyć u starszych dzieci z edukacją. Wystarczy wsiąść ze sobą atlas do rozpoznawania roślin i lekcje z botaniki zaliczone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My uwielbiamy zbierać kasztany, Staś zwłaszcza takie w łupinie i je z niej wydobywać (nóżką najpierw)- a ile tego można znieść do domu? Zatem takie zbieranie- zakończone układaniem to dla nas idealne rozwiązanie, a przy okazji masz rację- szyszki- i drzewa iglaste, rozpoznawanie i nazywanie, liście drzew, jarzębina.. wiele można nauczyc dziecko! Poza tym korzyści płynące z układania mandali (dopisuję w poście) i sam fakt przebywania na powietrzu, na łonie natury :)

   Usuń
 2. AAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaach <--- z zachwytu!
  CUDNA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Zbieranie i układanie jej zajęło nam godzinę! Jest trochę niedokończona, ale Staś już stwierdził, że mu się znudziło - no i przede wszystkim kasztany się skończyły. Uwielbiamy mandale nadal i mamy upatrzoną kolejną studzienkę (na nich się rewelacyjnie układa)
   Dziękujemy za Aaaaaaaaaaaaaaaa :)

   Usuń
 3. przepiękna!!!!! tak bardzo przyciąga wzrok! przydałoby się Milo takie ćwiczenie na koncentrację, ale niezbyt chętna ;-) chyba sama sobie ułożę mandalę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...