poniedziałek, 12 maja 2014

Rower

Sukces Tomka, 
na dwóch kółkach

(a tyle było gadania! tyle obaw, tyle uporu, że mu nie wychodzi, on już by chciał umieć!)


Próby Stasia uparciucha (on też chce!!):)


6 komentarzy:

 1. Gratulacje! Przeraabialiśmy to rok temu o tą porę. Młody prawie pękł z dumy jak sie udało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Kolejny krok w dorosłość :) Dziękujemy za gratulacje!

   Usuń
 2. Ech, a moja córka ma jakąś awersję :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A u nas to samo było, nie i nie, kółek nie dał podnieść i koniec... To pewnego słonecznego dnia (a była to ostatnia sobota) nakazałam odkręcić kółka całkiem i dałam godzinę na to (i tatę z kijem- ale do pomocy oczywiście) żeby się nauczył..a jako "marchewkę" zapowiedziałam pizzę. I zadziałało!!! Aczkolwiek jęki i stęki były, ale jaka radość i duma po wszystkim :)

   Usuń
  2. Moja ma niewielkie problemy z równowagą. Biegówkę oswajała długo i powoli. Doszła do perfekcji. Z rowerem pedałowym nie spieszyliśmy się. Dostała na piąte urodziny. Na razie ćwiczenia polegają na tym, żeby rozpędzić się z niewielkiego wzniesienia (podjazd do naszego garaży) złapać równowagę i pedałować póki się da, a jak się uda to zawrócić. Na razie nieźle idzie ale spektakularnych postępów brak. Ale to tez typ, który martudzi, że się nie uda i strzela focha jak ktoś, nawet mama jest światkiem niepowodzenia.

   Usuń
  3. Z tym fochem to mamy ten sam egzemplarz :P I też się nie spieszyliśmy. Długo jeździł na 4 kółkach. Teraz Tomek ma 5 lat 5 mcy... I wiedziałam, że jak go nie "zachęcę" to chyba do gimnazjum na 4 kółkach pojedzie :).. My uczyliśmy na dużym placu parkingowym (takim nieczynnym) i z kijkiem , za który tato trzymał , a potem puszczał ,... Równowaga już jest, teraz opanować skręcanie, rozpęd i inne bajery. No i obowiązkowo zakup kasku i ochraniaczy!
   A biegówki Tomek nie opanował jak należy...
   Teraz odkurzę ją dla Stasia, bo się chłopak rwie, trzeba wykorzystać moment, ale troszkę jeszcze za słaby chyba jest..

   Usuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...