niedziela, 11 maja 2014

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka

Jeśli ktoś jest z okolic Wrocławia i szuka jakiejś atrakcji dla dziecka polecam

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka.
http://www.wctd.wroclaw.pl/
To świetna alternatywa dla kina.
Tu można przyjść na spektakl, ale też na  warsztat, urządzić urodziny, wypożyczyć strój i nie tylko...

Ja dziś chcę gorąco polecić spektakle w Teatrze dla Bąbli.
Wiedzieliście , że już maluchy w wieku  12 mcy  mogą udać się do teatru?
Takiego specjalnie dla nich?


np. na Bajkę o dwóch domkach.
Dla odbiorcy w wieku od12 my.

"Jest to przedstawienie dla najmłodszych dzieci (1-3 lat), w którym przedstawione są dwie różne krainy: miękka i przytulna oraz kłująca i szorstka. To opowieść nie tylko o przyjaźni mimo różnic, ale także podróż do świata dźwięków, barw i faktur, podczas której przyjazne postacie Tuli-Tuli i Ała-Ała zapraszają dzieci do wspólnego odkrywania, muzykowania i doświadczania."

Obecnie prowadzone są zajęcia dla dzieci już od 1 roku życia (tzw. wesołe szkraby), na których rodzic może działać artystycznie razem z maluchem, zapoznającym się z różnymi dziedzinami sztuki (elementy plastyki, muzyki, ruchu).

Niesamowite prawda?


Dla nieco starszych dzieci są inne spektakle.
 Tomek był z tatą na spektaklu:


Sklep z marzeniami


"Spektakl opowiada o zwykłym-niezwykłym sklepie z zabawkami. Wśród zabawek, które można w nim kupić, znajdują się pary lalek, których nie należy rozdzielać. Zdarza się jednak, że klient, chcąc kupić pojedynczą lalkę, przyczynia się do rozdzielenia nierozłącznych dotąd par. Smutek rozdzielonych lalek smuci wszystkich dookoła – ich tęsknota staje się jednak inspiracją do marzeń: nie tylko innych lalek, ale i Dziecka. Dziecięce marzenie ma w sobie taką moc, że potrafi się spełniać. Sklep z zabawkami z naszego spektaklu ma zdolność wywoływania – i spełniania marzeń.

Spektakl dla dzieci powyżej 5 lat.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Para"i na  


Historia potworzasta z parasolkowego miasta

"Interaktywny spektakl dla dzieci, przeznaczony dla widzów w wieku 4-10 lat.

Czy dziecięcy pokój może przemienić się w zaczarowane miasto? TAK! Dzieci to wiedzą, dorośli muszą sobie przypomnieć. Rzecz dzieje się w Parasolkowie, mieście, do którego, ku przerażeniu mieszkańców, zawitał Smok! Zbiera się Rada Miejska (galeria bardzo zabawnych postaci), by podjąć uchwałę, która ma zaradzić sytuacji kryzysowej."


Tomek się bał gdy zaczęli mównic o smoku.. a wyszedł... mały pluszowy, różowy :) :)


.............................

My dowiedzieliśmy się o WCTD od Ilony z Kreatywnym Okiem - i tam  wygraliśmy bilety ! (Dwukrotnie!) :) Bardzo za to Ilonie dziękujemy, bo szczerze mówiąc, nie wiedziałabym o istnieniu o WCTD do dziś, a wielka to byłaby strata! 

Gorąco wszystkim polecam, my nie raz jeszcze tam zawitamy (mama aż tupta nóżkami, bo do tej pory tam nie była, Tomek z tatą chodzi i  już, nie chcą inaczej! Tacie się podoba..
musimy wybrać się ze Stasiem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...