sobota, 30 stycznia 2016

Biblioteka -luty 2016

Łowy biblioteczne na luty...Staś ma etap "Franklina",
Tomek po seriach -Tomek Łebski, Przygody Cwaniaczka, ..i Luzaka.. ma trudności w "upolowaniu czegoś z tych serii, czego nie czytał.
Trafiliśmy na NOWE, które mu podpasowały - Hej, Jędrek i Pameli Butchart:  Szpieg, który.... To takie lektury do "połykania", lekkie i przyjemne, dowcipne itd (tak mniemam, nie czytałam, tylko wyrywkowo i wiem z relacji Tomka) . Gdy się wciągnie ( a teraz chory w domu) to jedną (ponad 200 stron, ale dużo obrazków) czyta w jeden dzień :)
I wspólnie czytamy Zezię (A. Chylińskiej) Oboje chłopcy słuchają z zainteresowaniem (to już druga część, którą czytamy )

11 komentarzy:

 1. Koszmarnego Karolka i Pożyczalskich Wam polecam ;-)
  Też teraz takie zapasy mamy, że aż cieszą ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karolka chyba jednego Tomek czytał... już nie pamiętam, a Pożyczalskich znam, muszę upolować :) Uwielbiamy wyprawę do biblioteki i taką ekscytację co tym razem będzie :)

   Usuń
 2. Piękne łowy. My mamy Zezie na płycie, lubimy. Pozdrawiam. Stała czytelniczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że u nas ciągle zaopatrują bibliotekę w nowości, to jest w czym wybierać :)
   Pozdrawiam Stałą Czytelniczkę :)

   Usuń
 3. Baaardzo nam się podoba Zezia. Bardzo DOBRA książka (jesteśmy po dwóch częściach, na trzecią chyba jeszcze za wcześnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My zupełnie przypadkiem zaczęliśmy od drugiej części, a potem dorwałam trzecią i dziś właśnie skończyliśmy iiii.... się pobeczałam.

   Usuń
  2. Ja bardzo byłam jej ciekawa, jakoś czułam, że jest dobra, Tomek nie chciał jej czytać, musiałam go przymusić (pewnego dnia stwierdziłam, ze dziś czytamy moją książkę najpierw! (co wieczór czytam Tomkowi i Stasiowi po jednej książeczce, tzn, z Tomkowych to część- np. dwa rozdziały i tylko takie co też Stasia zainteresują, pozostałe - te grube czyta sam ) No i nie myliłam się - po pierwszym rozdziale byliśmy we trójkę wciągnięci :)
   Ale książka jest zupełnie inna niż te dotychczas czytane przez Tomka, tzn. taka bardziej dziewczyńska, delikatna, wrażliwa i o dojrzewaniu, uczuciach, rodzinie, przyjaźni, szkole.... mądra. Lubię. I to, że mimo tego świetnie się czyta, nie jest nudna, a wręcz zabawna i ciekawa.

   Usuń
  3. PS jeszcze, a co mi tam :) Właśnie w trzeciej części Zezia ma 11 lat, to też "inne problemy" ... warto wiekiem się wpasować do czytającego, ja tego nie wiedziałam wcześniej (Tomek 7), ale daliśmy radę. (Staś się tylko "wyłączył" i słuchał z... pod biurka (bo trochę się znudził)

   Usuń
  4. Trzecią część kupiliśmy zaprzyjaźnionej dziesieciolatce na urodziny, więc szybko ją sobie przewertowalam. Moje córki jeszcze troszkę zaczekają na tę lekturę, Dwójka już niedługo :)

   Usuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...