sobota, 12 lipca 2014

50 najpiękniejszych opowieści. Klasyka dla dzieci. Wyd. Papilon

50 najpiękniejszych opowieści. 

Klasyka dla dzieci


Wydawnictwo Papilon, 

Grupa Wydawnicza Publicat, 2010 

Praca Zbiorowa, 

okładka zintegrowana

 383 strony


Książka ta zawiera 50 najpiękniejszych i najbardziej znanych opowieści należących do 

kanonu literatury dziecięcej. 

W jednym miejscu zebrane są najpiękniejsze i najbardziej wartościowe historie, 

znane nam z dziecięcych lat, przekazywane z pokolenia na pokolenie.


Znajdziecie tu m.in. baśnie H. Ch. Andersena, braci Grimm, Ch. Perraulta, ale także Alicję z 

Krainy Czarów, Konika Garbuska, Piotrusia Pana, Czarnoksiężnika z krainy Oz i wiele 

innych cudownych historii. Książka, niewielkiego formatu, z prawie czterystoma stronami, 
w zilustrowaniu jej wzięło udział jedenastu artystów. Ilustracje są bardzo różnorodne, niezwykle barwne i cieszące oko. Są niewielkie, ale zdobią co najmniej co drugą stronę.

Szczególnie polecam tym rodzicom, którzy kompletują biblioteczkę  swojego dziecka i poszukują pozycji, która jest niewielka, łatwo ją zabrać ze sobą, zawiera zbiór klasycznych opowieści, które każdy powinien znać. Jeśli jeszcze tego nie macie- zastanówcie się nad tą książeczką.

....................................................................

Druga książka, z tej serii, którą dziś chciałabym wam pokazać- to 


Baśnie Europy

Autor:
Wydawca:Papilon
Okładka:zintegrowana
Data premiery:2012-10-10W książce znajdziecie baśnie z różnych zakątków Europy: od dalekiej Islandii, Norwegii i Estonii przez Hiszpanię i Portugalię po Węgry, Bułgarię i Cypr. Dzięki nim poznacie m.in. wesołego dudziarza Szwandę, księżniczkę, która nie umiała piec pierników, ubogiego chłopca, który miał prorocze sny oraz mądrą Leilę i jej przyjaciółkę Keilę. 

Dzieci dowiedzą się, dlaczego woda morska jest słona, a także przekonacie się, jak łatwo oceniać innych, nie dostrzegając własnych wad.
Cudowna, ciekawa pozycja, która wzbogaciła naszą przygodę w "Bajkowym Projekcie", dzięki uprzejmości wydawnictwa Papilon, któremu serdecznie dziękujmy :) 


Ps. A my w drodze nad morze! :)
4 komentarze:

 1. Bardzo długo śledzę ten blog, ale coraz mniej mi się podoba. Na początku dominowały tu pomysły na zabawy z dziećmi teraz zaś widzę coraz częściej reklamy produktów dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Anonimie. Ten blog to nasz pamiętnik, nasz świat, którym się dzielimy. To nie jest blog o zabawach :) Sama zauważyłam, że zabaw jest mniej, ale Tomek jest w takim wieku, że ma też inne zainteresowania, w dużej mierze książki i dlatego je Wam pokazujemy. Ale niedługo będzie rządził Staś! A teraz lato- taki sezon ogórkowy u nas ;) Zapraszam mimo wszystko nadal- może jednak coś dla siebie znajdziesz ciekawego. Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Mam pytanie odnosnie "50 najpiękniejszych opowieści." Czy do tego jest dolaczona plyta z MP3? Czy jest wersja ksiazkowa i MP3? Gdzies znalazlem w opisie "Audiobook CD mp3. Czyta Zbigniew Zamachowski. Czas nagrania 11 godzin 50 minut." Ale nie ma informacji czy to jest z ksiazka czy samo CD...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasza wersja jest tylko książkowa, bez płyty, to o czym mówisz to chyba Posłuchajki- i to tylko płyta (w opisie jest-ilość stron= 1)
   :)

   Usuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...