wtorek, 1 lipca 2014

Siłownia plenerowa

Zrobili nam w mieście SIŁOWNIĘ PLENEROWĄ (przy parku pod naszym oknem prawie) na tzw. "Miasteczku".  Kiedyś było to "miasteczko ruchu drogowego"- były tam wyrysowane w alejkach  znaki poziome i uczono tam chyba na kartę rowerową (fajnie nie?)


 Siłownia składa się z 12 urządzeń, które kształtują odpowiednie partie ciała np. rower, siłacz, stepper czy narty biegówki. Są one tak dobrane, aby każdy mógł z nich korzystać, każde z nich posiada instrukcje obsługi. 

Dzieci zachwycone, ale i sporo dorosłych korzysta. Póki co ciągły ruch!

Dziś "Miasteczko" to już tylko plac zabaw z dużym terenem, według mnie niewykorzystanym :(.. straszna szkoda, ale może coś się zadzieje? czy to jeden zryw i  już koniec? bo tak przewiduję, a szkoda, szkoda ..
od święta odbywają się tu festyny, koncerty, zloty samochodowe, motocyklowe.

Są tu piękne stare dęby trochę nadgryzione -jeszcze parę lat temu widziałam tu Koziorogi Dębosze!!! Jedne z największych naszych chrząszczy -objętych ochroną i coraz rzadszych..

 Ps. Post wcześniej- również dzisiejszy -drożdżówki z truskawkami! nie przegapcie!
Ruch ostatnio (wakacyjny) w Tominowie

3 komentarze:

 1. Moja pięcioletnia córka też była zachwycona jak kiedyś będąc w mieście w jakimś parku natknęłyśmy się na podobny obiekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to coś innego jest, a przyznam, że u nas sporo starszych osób korzysta. I dobrze bo to zdrowo, na powietrzu, aktywność fizyczna... Dopinguję tym, co maja odwagę- bo jednak trzeba ją mieć- wszyscy na około patrzą - zwykle z pozycji siedzącej na ławce

   Usuń
 2. Prawdę mówiąc zawsze kiedy mijam podobną siłownię ktoś tam się na niej wygina, więc widać, że jest zapotrzebowanie i bardzo fajnie, że coraz więcej takich miejsc powstaje.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...