niedziela, 21 września 2014

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT -projekt blogowy. Bierzemy udział!

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT będzie bardzo podobna w założeniach do pierwszej: robimy warsztaty dla (przede wszystkim) naszych dzieci. Chodzi o to, żeby jak najbardziej była to nauka przez zabawę, a nie „wkuwanie”. Relacje z warsztatów – publikujemy jednego dnia na naszym blogu.


II edycja DZIECKA NA WARSZTAT znów będzie trwała 10 miesięcy – od września 2014 do czerwca 2015. Pierwszy warsztat – będzie otwierający – to znaczy nie będzie obowiązku jego zrobienia. Ale fajnie będzie się z innymi warsztatami układał w logiczną całość.

Poniżej pełny harmonogram i tematy warsztatów w II edycji DZIECKA NA WARSZTAT. Przede wszystkim – DZIECKO NA WARSZTAT rusza w świat! Przez 10 miesięcy będzie podróżować po całym świecie. Warsztat będzie realizowany w dwóch wymiarach – geograficznym oraz tematycznym. To znaczy, że w każdym miesiącu oprócz dowiadywania się o różnych miejscach, będzie też temat przewodni.
To, że będzie temat przewodni, nie oznacza, że ma to być jedyny temat, na którym się skupicie. Ale ten – jest obowiązkowy dla wszystkich biorących udział w projekcie. Oczywiście, jeśli chcecie możecie też dla swojego cyklu warsztatów dodać Wasz „znak specjalny” – tak, jak zrobiliśmy to my w przypadku projektu W 7 bajek dookoła świata(my wybraliśmy sobie, że każdy warsztat będzie koronowany przygotowaniem jakiegoś deseru z omawianego zakątka świata).

II edycja – harmonogram, tematy, miejsca

A harmonogram podróży DZIECKA NA WARSZTAT wygląda następująco:

29 września – warsztat dotyczący najbliższego otoczenia – Waszego środowiska lokalnego (i tu – lokalność rozumiana jest dowolnie! – może być region, może być miasto, może być kraina historyczna albo na przykład bardzo ciekawa ulica, na której mieszkacie).Temat przewodni: legenda/opowieść/historyjka/bajka

27 października- warsztat dotyczący Polski [edit: warsztat dotyczący Polski lub kraju, w którym obecnie mieszkacie]- wszak zanim wyjedzie się poza granice, należy dobrze poznać swój kraj. Temat przewodni: znana/wybitna osoba

24 listopada – Dziecko na Warsztat w Afryce. Temat przewodni: rękodzieło/sztuka ludowa. Oczywiście temat przewodni powinien dotyczyć Afryki.

22 grudnia – Podróż do Ameryki Południowej. A że okres okołoświąteczny to tematem przewodnim będą święta/tradycje/zwyczaje związane z Ameryką Południową.

26 stycznia - Pora na Amerykę Północną. Temat przewodni: muzyka/piosenka

23 lutego - Będzie zimno, bo Dziecko na Warsztat rusza na podbój Antarktydy. Temat przewodni: świat przyrody (i fauna i flora :)).

30 marca – W marcu będziemy w Australii. Temat przewodni to sztuka

27 kwietnia – Odwiedzimy świat orientu czyli Azję. Tematem przewodnim będzie język

25 maja – Wracamy do Europy. Temat przewodni: kulinaria

22 czerwca - jeśli lubicie podróże – to ten warsztat zdecydowanie dla Was – możecie wybrać swój ulubiony kraj i wziąć go na warsztat :). Temat przewodni: zabytki

I jeszcze parę słów wyjaśnienia: macie absolutną dowolność w tworzeniu warsztatu, poza tym, co wyżej narzucone. Jeśli tematem jest kontynent – możecie skupić się na jednym państwie, lub pobawić się kilkoma, albo też całym kontynentem. Poza tematem przewodnim oczywiście możecie też podejmować inne tematy z dziećmi.

Co jeszcze?

Do wspólnego porozumiewania się będziemy mieć grupę mailingową na google – nie bójcie się, nie musicie mieć tam konta. Będzie też grupa n a FB dla tych mam, które są na FB.

Nowa zasada!
Po każdym warsztacie – każda z mam jest zobowiązana do podlinkowania na FB warsztatów z minimum 5 innych blogów biorących udział w projekcie. Nie powiem – fajnie byłoby, gdybyście parę słów od siebie też skrobnęły – co Was urzekło itp. I dobrze byłoby, gdybyście za każdym razem wybierały inne blogi :). No ale, jeśli Was coś urzecze specjalnie – nie będę w to wnikać.

Mama Projektu jest Sabina- z Projekt Londyn 20141 komentarz:

Dziękuje za twój komentarz :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...